> NiRvAnA
NIRVANA

Peace, Love, Empathy

Welcome

Vítejte na mých prvních stránkách!

Tyto stránky jsou věnované hudební skupině Nirvana a jejímu frontmanovi Kurtu Cobainovi...

Novinky

20.2.2009 42 svíček pro Cobaina
Je tady opět 20. únor a s ním se na Kurtově pomyslném dortu rozsvítí už 42. svíčka. Čas plyne jako voda, lidé stárnou a zapomínají... na Kurta Cobaina se však zapomenout nedá, proto stejně jako já vzpomeňte dnes na tuto nestárnoucí legendu...

14.1.2009 Grohl má vlastní ulici a slaví
Bývalý bubeník Nirvany a současný frontman Foo Fighters dnes slaví své 40. narozeniny. Lidé z jeho rodného Warrenu mu dárek dali předčasně a to už v listopadu, kdy se ve veřejném referendu rozhodlo, že po něm bude pojmenována ulice. Ulička Market Alley se teď pyšní novým jménem David Grohl Alley. Málokterý rockový hudebník do čtyřiceti let se muže chlubit svou vlastní ulicí. Co mu obyvatelé Warrenu připraví k dalším narozeninám to můžeme jen hádat... Všechno nejlepší Dave;-)

7.1.2009 Remixovaný Cobain
Americký rapper Optimus nabízí na svém myspace profilu k poslechu mimo jiné i nový remix hitu Nirvany Come as you are. Pro fanoušky kultovní formace ze Seattlu bude určitě zajímavé, že v písni lze zaslechnout i Kurta Cobaina.

3.1.2009 Sedmnáct let poté...
Sedmnáctiletý Spencer Elden, chlapec z bookletu nejslavnějšího alba devadesátých let, o sobě dal opět vědět. Nechal se totiž vyfotit v podobné situaci jako v roce 1991. Tentokráte měl na sobě plavky a vyfotit se nechal zcela dobrovolně.

8.11.2008 Jak Kurt nenáviděl Axla
Nová kniha hudebního manažera Dannyho Goldberga "Bumping Into Geniuses" přináší mimo jiné i popis známé skutečnosti, kterak lídr Nirvany Kurt Cobain nenáviděl frontmana Guns N'Roses Axla Rose. Podle knihy bývalého viceprezidenta společnosti Swan Song Records se chtěl Rose po jednom z koncertů s Cobainem poprat, ale Kurt tehdy utekl. "Rose byl jedním z těch rockových frajerů, které Kurt nesnášel," píše se v knize. Publikace se na pultech knihkupectví obvjevila již v září.